Péče o vlasy || zima

21. října 2010 v 15:56 |  beauty.
Jeden článeček o péči o vlasy v chladém období .)) snad se článeček bude k něčemu hodit :)) mě osobně docela zaujal ;)) zdroj: http://www.svetucesu.com


Také zima přináší zvýšený nápor na Vaše vlasy. Jsou to zejména ostré štípavé větry, chumelinice a vysušující účinky nízkých teplot a ústředního topení.
V chladném počasí se vlasy stávají křehkými, suchými a vlhko má pak katastrofický účinek na účes. Kudrnaté vlasy krepovatí a rovné plihnou. Používejte silnější kondicionéry, omezí vysoušení vlasů chladem. Vhodná jsou i pěnová tužidla a gely, udržují účes a zároveň vlasy chráni. Noste čepice, kdykoli je to možné. Vlasy nebudou tolik vystaveny chladu a zároveň je chráníte před větrem.
Ústřední topení vlasy i pokožku na hlavě vysušuje a způsobuje tak vznik statické elektřiny. Proto používejte v místnostech zvlhčovače vzduchu zavěšené přímo na radiátorech nebo alespoň umístěte do blízkosti tělesa nádobu s vodou.
Při náhlých změnách teploty např. při příchodu z chladu do vytopeného pokoje a při častém vyměňování pokrývky hlavy si pravděpodobně budete muset mít vlasy velmi často, možná i každý den. Používejte proto jemné šampóny, určené pro každodenní mytí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama